Hronika

HITNA POMOĆ PANČEVO: Četiri intervencije na javnom mestu u poslednja 24 sata

Pančevo, Sre, 30/01/2019 - 09:36
Aleksandar Stojković











U protekla 24 sata u Službi hitne medicinske pomoći Doma zdravlja Pančevo ambulantnih pregleda je bilo 44 (pregledano je dvanaestoro dece). Odrasli Pančevci su se uglavnom javljali zbog povišenog krvnog pritiska, bolova, dok su se deca javljala zbog povišene telesne temperature i kašlja.

Kućnih poseta je bilo 19 (uglavnom hronični bolesnici).
Transporta u gradu je bilo 23, van grada 22, a transporta u pratnji lekara 8.
  • Iz Omoljice jedna osoba je zbog stanja kome transportovana do Opšte bolnice Pančevo.
  • Iz Opšte bolnice Pančevo jedna osoba je zbog krvarenja iz digestivnog sistema transportovana do Urgentnog centra.
  • Iz Opšte bolnice Pančevo jedna osoba je zbog trovanja lekovima transportovana do Vojnomedicinske akademije.
  • Iz Opšte bolnice Pančevo jedna osoba je zbog infarkta srca transportovana do Vojnomedicinske akademije.
  • Iz Opšte bolnice Pančevo jedno dete je zbog površinske promrzline u predelu skočnog zgloba i stopala transportovano do Instituta za zdravstvenu zaštitu majke i deteta.
  • Iz Opšte bolnice Pančevo jedno dete je zbog upale slepog creva transportovano do Instituta za zdravstvenu zaštitu majke i deteta.
  • Iz Jabuke jedna osoba je zbog moždanog udara transportovana do Opšte bolnice Pančevo.
  • Iz Opšte bolnice Pančevo jedna osoba je zbog trovanja alkoholom transportovana do Vojnomedicinske akademije.
Intervencija na javnom mestu je bilo 4.
  • U ulici Maksima Gorkog jednoj osobi je zbog niskog krvnog pritiska ukazana adekvatna pomoć, nakon čega je transportovana do kuće.
  • U ulici Svetog Save jednoj osobi je zbog glavobolje ukazana adekvatna pomoć, nakon čega je transportovana do Opšte bolnice Pančevo.
  • U Karađorđevoj ulici jednoj osobi je zbog bolova u grudima ukazana adekvatna pomoć, nakon čega je transportovana do Opšte bolnice Pančevo.
  • U Kozaračkoj ulici kod jedne osobe konstatovana je smrt.
Saobraćajnih udesa nije bilo.







Marketing



Najnovije vesti