Kultura

PANČEVO: Gradska smotra muzičkog i folklornog stvaralaštva u utorak

Izvor: 
013info Pon, 18/10/2021 - 11:00














Gradska smotra muzičkog i folklornog stvaralaštva dece i odraslih, u organizaciji Kulturno-prosvetne zajednice Pančeva, održaće se u utorak, 19. oktobra, u Kulturnom centru u 19 sati.
 
PROGRAM:
 
1. KUD „SM ČIGRA“ 
Grupa dece-mlađi uzrast
Igre iz Šumadije-Kolo vodenično
Koreografija: Lazar Stojnov
Umetnički rukovodilac: Snežana Marjanov
 
2. DOM KULTURE „MLADOST“ GLOGONj
Dečiji ansambl-viši uzrasti
Igre iz Bele Palanke
Koreografija: Jelena Krstevski
Šef orkestra: Pavle Ubović
 
3. KUD „ABRAŠEVIĆ“ 
Dečiji niži razredi
Igre iz Šumadije
Koreografija: Desanka Đorđević
Umetnički rukovodilac: Filip Rešidović
 
4. KUD „ABRAŠEVIĆ“ 
Dečiji viši razredi
Vlaške igre
Koreografija: Desanka Đorđević
Umetnički rukovodilac: Filip Rešidović
 
5. KUD „ABRAŠEVIĆ“ 
Vokalni solisti Kristina Radić i Aleksa Nedeljković izvode duet:
Ku de si pošla mori Cveto
 
6. KUD „ABRAŠEVIĆ“ 
Orkestarska tačka
Splet narodnih melodija
Šef orkestra: Milan Kačarević
 
 
 
7. KUD „ABRAŠEVIĆ“ 
Izvođački ansambl izvodi žensku igru
Vodarke
Rukovodilac: Krsto Sijerković
 
8. MKUD „PETEFI ŠANDOR“
Mađarske narodne pesme iz banatskog Podunavlja
Solista: Marija Kemenj
 
9. MKUD „PETEFI ŠANDOR“
Devojačka pevačka grupa „Pantljika“
Pesme iz Bukovine 
Umetnički rukovodilac: Marija Kemenj
 
10. DRAMSKI STUDIO „ATELjE MLADIH“ PANČEVO
Bojana Milkovski
Šesti razred
Pesma: Nepovratna pesma-Miroslav Antić
Mentor: Nikola Mrkajić
 
11. DRAMSKI STUDIO „ATELjE MLADIH“ PANČEVO
Tijana Marković, Šesti razred
Pesma: Na primer zaljubljivanje-Violeta Jović
Mentor: Nikola Mrkajić
 
 
12. ANSAMBL „ROMAŠKA“
Deca nižih razreda 
Dečija igra „Antoška“
Koreografija je nastala po motivima istoimenog Ruskog crtanog 
filma koji je deo ruske tradicija.
Koreograf i umetnički rukovodilac: Irina Bogdanović
 
13. ANSAMBL „ROMAŠKA“
Deca viših razreda
Moskovski Kadril-Ruski kadril
Koreograf i umetnički rukovodilac: Irina Bogdanović
 
14. BALETSKA ŠKOLA „DIMITRIJE PARLIĆ“
Učenici srednje škole
Igre iz vranjskog polja
Koreografija: Marko Mićić
Šef orkestra: Pavle Ubović
 
 
 
15. MKUD „TAMAŠI ARON“
Kategorija odraslih
Igre iz Bukovine 
Koreografija: Budimlić Armin
Vođe folklorne grupe: Marta Kerekeš, Atila Embeli i Monika Nađ
 
16. KUD „STANKO PAUNOVIĆ“ NIS RAFINERIJE NAFTE PANČEVO
Banatska đurđevka i Rukavice s prstima, narodne melodije iz Banata
Dečiji frulaški trio: Ana Brajović, Helena Jovanović i Anja Nikolić
Rukovodilac škole: Vasa Petrović
 
17. KUD „STANKO PAUNOVIĆ“ NIS RAFINERIJE NAFTE PANČEVO
Igre kruševačke Župe
Dečiji ansambl viših razreda
Muzički aranžman: Sorin Boljanac
Rukovodilac narodnog orkestra: Gracijan Petrović
Koreograf i umetnički rukovodilac ansambla: Dejan Trifunović
 
18. KUD „STANKO PAUNOVIĆ“ NIS RAFINERIJE NAFTE PANČEVO
Splet narodnih melodija iz Jugoistočne Srbije
Narodni orkestar
Muzički aranžman: Gracijan Petrović
 
19. KUD „STANKO PAUNOVIĆ“ NIS RAFINERIJE NAFTE PANČEVO
Oro se vije kraj Manastira-igre iz bosilegradskog Krajišta
Prvi izvođački ansambl
Muzički aranžman: Sorin Boljanac
Rukovodilac narodnog orkestra: Gracijan Petrović
Koreograf i umetnički rukovodilac ansambla: Dejan Trifunović







Marketing



Najnovije vesti