Sport

Pančevački PK "Dinamo" na "Masters prvenstvu Srbije"

Izvor:
013info Ned, 27/11/2022 - 10:10

U subotu, 26.11.2022. u Novom Sadu, na bazenu Slana bara (Klisa), održano je "Masters prvenstvo Srbije".

Plivački klub "Dinamo" predstavljalo je pet plivača, koji su osvojili 15 medalja.

Vladimir Blagić osvojio je dve zlatne medalje u kategoriji plivača od 60 do 64 godina. Stigao je prvi u disciplinama 50m prsno i 100m mešovito.

Gordana Gajić u kategoriji plivačica od 50 do 54 godina, takođe je osvojila dve zlatne medalje i to u disciplinama 100m i 400m kraul.

Ljudmila Medan ukupno je osvojila tri medalje i to u disciplinama 100m kraul, 100m ledjno i 400m kraul. U sve tri discipline osvojila je srebrne medalje. Plivala je u kategoriji plivačica uzrasta od 45 do 49 godina.

Slobodan Stančul u kategoriji plivača od 45 do 49 godina osvojio je prvo mesto u disciplini 100m mešovito, dok je u disciplinama 100m i 400m kraul osvojio treća mesta.

Kosta Mirković osvojio je jednu zlatnu i tri srebrne medalje. Prvi je do cilja stigao u disciplini 50m kraul, dok je drugi bio u trkama na 50m prsno, 50m ledjno i 100m mešovito. Kosta je plivao u kategoriji plivača od 40 do 44 godine.

U štafeti 4x50m kraul, naši plivači osvojili su prvo mesto. Plivali su u sastavu Gajić, Blagić, Medan i Stančul.