Sport

PANČEVO: Železničar bolji od Novog Sada

Izvor:
013info Sre, 19/10/2022 - 19:01

Fudbaleri Železničara u 1/16 finala KUP-a Srbije pobedili su na svom terenu Novi Sad sa 3-0 (1-0).

Treneri obe ekipe, na ovoj utakmici, ukazali su poverenje mlađim igračima i fudbalerima sa manjom minutažom u prvenstvenim duelima i u takvom meču Pančevci su se pokazali kao bolji tim.

Železničar je poveo u 17. minutu posle šuta Grgića sa 20-tak metara . U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, a u nastavku meča Železničar je pojačao tempo i za samo dva minuta rešio je pitanje pobednika. U 61. minutu agilni Zuvić se u šesnaestercu oslobodio svog čuvara i preciznim udarcem savladao je golmana gostiju. Samo minut kasnije, tek što je ušao  u igru, Đorđević neodbranjivo pogađa gornji levi ugao golmana Novića.

Ubedljivom pobedom, nakon meča, zadovoljan je bio trener domaće ekipe Tomislav Sivić:

- Bila je ovo prilika da pružimo šansu i igračima koji su bili povređeni i onima sa manjom minutažom. Kontrolisali smo utakmicu od početka do kraja. Ova pobeda nam mnogo znači i na psihološkom planu, a pokazali smo da imamo u pogonu dosta talentovanih mladih igrača. Okrećemo se prvenstvenim mečevima i derbiju u subotu protiv Vršca- rekao je Sivić.

Ovom pobedom Železničar nastavlja uspešno borbu na dva koloseka, sad čeka žreb i protivnika u osmini finala KUP-a Srbije, a pripremama se i za predstojeće dve izuzetno važne utakmice u Prvoj ligi na svom terenu, posle kojih se može učvrstiti u vrhu tabele.