pioniri Dinama Foto: PK Dinamo
Sport

Sa Prvenstva Vojvodine u plivanju u Pančevo stigle brojne medalje

Izvor: 
013info Ned, 05/06/2022 - 19:32











U Subotici je ovog vikenda, 4. i 5. juna, održano Prvenstvo Vojvodine u plivanju za pionire, kadete, juniore i u apsolutnoj konkurenciji, a Pančevo su predstavljali plivači Dinama, koji su u naš grad doneli pregršt medalja.

U kategoriji pionira za Plivački klub “Dinamo” su plivali Bisak Ivona, Bokun Sara i Aleksa, Cvetković Nevena, Luketa Đorđe, Mandarić Mihajlo, Milanović Petar, Nađ Aleksandar, Pantić Magdalena, Samardžija Vuk, Šdiku Lena, Srdić Matea, Stančul Lazar, Tintor Milica i Miona, Tomić Kalina, Veličkovski Darija i Vukomanović Luka, a u kategoriji kadeta: Čiča Nina, Ćirković Martin, Divljak Danica, Konstantinov Danica, Miltenović Stefan, Milutinović Srna, Mitić Ognjen i Poljak Andrea.

Medalje su osvojene u sledećim kategorijama:

* Poljak Andrea 200m leđno II mesto

* Čiča Nina 200m prsno II mesto

* Konstantinov Danica 200m ledjno III mesto

* Pantić Magdalena 100m prsno III mesto

* Ćirković Martin 200m prsno III mesto

* Stančul Lazar 400m kraul III mesto

U štafetama su osvojene tri medalje, zlatna, srebrna i bronzana.

U štafeti kadeta devojčica u disciplini 4x50m kraul osvojeno je I mesto. Štafetu su plivale Čiča Nina, Konstantinov Danica, Milutinović Srna i Poljak Andrea.

U štafeti dečaka pionira u disciplini 4x50m kraul osvojeno je II mesto u sastavu Stančul Lazar, Luketa Djordje, Mandarić Mihajlo i Samardžija Vuk.

U štafeti pioniri u disciplini 4x50m kraul devojčice su osvojile III mesto. Ovu štafetu su plivale Pantić Magdalena, Tintor Milica, Šdiku Lena i Bokun Sara.

U ekipnom plasmanu, PIONIRI Dinama osvojili su III mesto.

U kategoriji juniora naš klub su predstavljale: Husarik Dagmar, Konstantinov Marta, Nađ Andrea i Periz Katarina.

juniorke Dinama
Foto: PK Dinamo
juniorke Dinama

 

Zlatne medalje:

* Konstantinov Marta 50m prsno

* Nadj Andrea 100 i 200m prsno u juniorskoj kategoriji i 200m prsno u apsolutnoj

* Husarik Dagmar 100 i 200m delfin

Srebrne medalje:

* Periz Katarina 50m leđno

* Nadj Andrea 50m prsno u juniorskoj kategoriji i 100m prsno u apsolutnoj

* Husarik Dagmar 50m delfin u juniorskoj kategoriji i 50, 100 i 200m delfin u apsolutnoj

Bronzane medalje:

* Konstantinov Marta 100m mešovito u juniorskoj i 50m prsno u apsolutnoj

 








Marketing



Najnovije vesti